Fırında Sütlaç Tarifi

Fırında Sütlaç Tarifi

27 Ocak 2020 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhaba, bugün sizlerle nefis bir sütlü tatlı tarifi olan geleneksel Fırın Sütlaç tarifi yapacağız. Üzeri kızarmış tam kıvamında fırında sütlaç tarifi miz ile artık sütlaç nasıl yapılır sorusunu sormayacaksınız. Her yaptığınızda tam kıvamında bir fırında sütlaç yapacaksınız.

Evet Türk geleneğinde sütlü tatlı tarifleri nin çok fazla yeri vardır bunun içinde de fırın sütlaç yapımı oldukça önemli yer kaplar. Evlerimizde tatlılar yaparken belki de ilk başlarda öğrendiğimiz anne usulü pirinçli sütlaç tarifi dir. bize de en güzel sütlaç tarifi tabi ki annemizin yaptığı gelir. Sütlaç yapılışlarının içinde en meşhur olanı Hamsiköy sütlaç ıdır, meşhur olmasında sütü ve kıvamı tabiki önemli bir nedendir siz de evde sütlaç yapımında kullandığınız sütü ne kadar doğal ne kadar yağlı kullanırsanız inanın sütlü tatlınız o kadar güzel olacaktır.Tarifim ile birlikte artık fırın sütlaç nasıl yapılır ev yapımı sütlaç nasıl olur, üzeri kızarmış sütlaç nasıl yapılır gibi soruları bir daha sormayacaksınız Tam anlatımlı tarifim içinde tüm püf noktaları bulabilecek ve güveçte nefis sütlaç tatlısı yapacaksınız.

Dilerseniz buyurun Fırında Sütlaç Tarifi mize geçelim Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun,

Not: Sütlaç tarifimiz 6 kişiliktir

Fırın Sütlaç Malzemeleri,

3 yemek kaşığı pirinç

1 litre süt,

1 su bardağı toz şeker, 200 ml

1,5 yemek kaşığı mısır nişastası,

1 paket vanilya,

1 yumurta sarısı,

bir miktar su,

İsteğe göre Fındık

Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın, ayrıca bunun yanında beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz. bunlar bizi sevindirir. Ayrıca bizi

https://www.eliminlezzeti.com/

https://www.instagram.com/cemila_gungor/

https://plus.google.com/1172264952393

https://tr.pinterest.com/cemilagngr/

https://www.facebook.com/scemilagungor/

https://twitter.com/CemileGngr15

https://cemilagungor.tumblr.com/

adreslerinden de takip edebilirsiniz, Afiyet olsun

Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı
Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı