Gribe Ne İyi Gelir Zencefilli Adaçayı Nasıl Hazırlanır

Gribe Ne İyi Gelir Zencefilli Adaçayı Nasıl Hazırlanır

15 Temmuz 2021 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhaba, bugün sizlerle şifa niyetine kendi çocuklarıma yaptığım bütün kış içirdiğim nefis bir Bitki çayı hazırlayacağız. Evet hastalıklarla başa çıkamadığımız bu günlerde elimizde kalan eski bitki çayı tarifleri belki de en güvendiklerimiz. Şimdileri bilmem ama eskilerde gribe ne iyi gelir, öksürüğe ne iyi gelir ya da boğaz acısına hemen sıcak bir zencefil çayı verirlerdi. Zaten zencefilin faydalarını saymakla bitiremeyiz sanırım.
Benim de annemin , anneannemin yaptığı zencefil limon, karanfil ve adaçayı ile yaptığı o nefis bitki çayı tarifini paylaşıyorum.
Bu tarifimizde bitki çayı nasıl yapılır , limonlu zencefil nasıl hazırlanır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. grip için çay yapımı konusunda , eskilerin tariflerine dönüyoruz ve bu virüs illetine karşı savunmamızı bağışıklığımızı güçlendiriyoruz. Ayrıca Kış çayı tarifimizde , vücut direncini arttıran en önemli vitamin c vitaminin en etkili hali limonu da katıyoruz ki vücut savunma sistemimiz en üst seviyeye çıksın ve bu corona virüse karşı hazırlıklı olalım. Şimdi dilerseniz şifa niyetine grip ilacı bitki çayı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçelim.

Zencefilli limonlu adaçayı için malzemeler
3 parça yaş zencefil,
bir tutam adaçayı,
Yarım limon,
5 adet karanfil,

Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı
Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı