Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir

15 Temmuz 2021 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhaba, bugün sizlerle şifa niyetine kendi çocuklarıma yaptığım öksürdüklerinde ilk içirdiğim nefis bir Ihlamur çayı hazırlayacağız. Evet hastalıklarla başa çıkamadığımız bu günlerde elimizde kalan eski bitki çayı tarifleri belkide en güvendiklerimiz. Şimdileri bilmem ama eskilerde boğaz acısına ne iyi gelir, öksürüğe ne iyi gelir ya da boğaz acısına hemen sıcak bir ıhlamur verirlerdi. Zaten ıhlamurun faydalarını saymakla bitiremeyiz sanırım.Ben de bu faydalarını arttırmak için Ihlamur çayımızın içine birkaç tane daha direncimizi güçlendirici şifalar ekledim.
çok iyi bir sakinleştirici, cildi güzelleştiren , öksürüğe iyi gelir, sindirim sistemine ve vücut direncine de iyi gelir ve dahası.
Bu tarifimizde ıhlamur nasıl yapılır , ıhlamur nasıl hazırlanır sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. ıhlamur yapımı konusunda , ıhlamur demlenir mi kaynatılır mı sorusunu da soran çok oluyor kısaca belirtmek gerekirse ıhlamur ilk başta kaynatılır sonra demlenmeye bırakılır diyebiliriz. Ayrıca ıhlamur çayı tarifimizde , ıhlamur kaç dk kaynatılır’ın da cevabını bulabilirsiniz. Ihlamur yapılırken en çok merak edilen de tekrar tekrar kaynatılıp kaynatılamayacağıdır bunu da burada inşaallah cevaplarını bulabilirsiniz. Şimdi dilerseniz şifa niyetine Ihlamur nasıl yapılır sorusunun cevabına ıhlamur çayı tarifimize geçelim.

Özel Ihlamur çayı tarifimiz için Malzemeler
Bir demet Ihlamur
1 adet ayva
Bir avuç kurutulmuş kuşburnu,
Çeyrek Limon

Ingredients for our Special Linden Tea Recipe Against Virus
A bunch of Linden
1 quince
A handful of dried rosehips,
Quarter Lemon

Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı
Nefis Yemek Tarifleri ve Hamur işi Tarifleri ve Tatlı Tarifleri Kanalı