Ispanaklı Kiş Tarifi (spinach recipe)

Ispanaklı Kiş Tarifi (spinach recipe)

24 Aralık 2018 0 Yazar: Cemile Güngör

Sebzelerin tam mevsiminde yapılan yemekler lezzetlerine lezzet katarlar bunların başında da #ıspanaklayapılanyemekler gelir.Ispanak öylesine güzel bir sebzedir ki böreğinden çorbasına kadar birçok yemekte kullanılır. #ıspanaklıkiştarifi de son dönemde öne çıkan favorilerdendir. Altında incecik hamuru içinde ıspanakla birlikte beşamel sosu ile inanılası zor bir lezzet haline geliyor.,Fırınlanarak pişirilen ve sıcak servis edilen ıspanaklı kiş ilk yenildikten sonra vazgeçilmesi zor bir lezzet haline gelecektir. Sizin de evde kolayca yapabileceğiniz bu #pratikyemektarifi için buyurun tarife.


ISPANAKLI KİŞ TARİFİ
Yarım kilo ıspanak
1 adet soğan
1 adet yumurta
100 gram kadar peyaz peynir
Tuz
Karabiber
Birkaç kaşık sıvı yağ
BEŞAMEL SOS İÇİN
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı un
1 su bardağı süt
Tuz
HAMURU İÇİN
125 gram tereyağı
2 yemek kaşığı yoğurt
Yarım çay kaşığı karbonat
Tuz
1 buçuk su bardağı+1yemek kaşığı un
KİŞ’İN ÜZERİ İÇİN
Bolca rendelenmiş kaşar
YAPILIŞI
Öncelikle tenceremizi ocağımıza alıyoruz. Soğanımızı, yağımızı ve tuzumuzu ilave edip güzelce kavuruyoruz Ardından yıkanmış, doğranmış ıspanağımızı ilave edip kavuruyoruz. Karabiberimizi, yumurtamızı ilave edip bir kaç dakika daha kavurup ocaktan alıyoruz ve içerisine peynirimizi ılave edip karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz.
Bir kaba tereyağımızı, yoğurduğumuzu, tuzumuzu ilave edip harmanlıyoruz, ardından karbonatımızı ve unumuzu ilave edip güzel bir hamur elde ediyoruz. Hamurumuzu merdaneyle açıyoruz ve tart kalıbımıza yerleştiriyoruz. Sonrasında çatalla delikler açıyoruz. İçerisine soğuyan ıspanaklı harcımızı yayıyoruz ve beşamel sosumuzu yapana kadar 180 derecelık fırına veriyoruz. Bir tencerede tereyağımızı eritiyoruz ve unumuzu ilave ediyoruz kokusu çıkana kadar kavuruyoruz, sütümüzü ve tuzumuzu ilave ediyoruz. Bir kaç dakika sonra ocaktan alıyoruz bu sırada çok fazla ocakta kalırsa çok katı bir beşamel sos olur, biz akışkan bir beşamel sos istiyoruz. Fırından kişimizi çıkarıyoruz, üzerine beşamel sosumuzu güzelce yayıyoruz ve fırına veriyoruz. Beşamel sosumuzun üzeri biraz kızarmaya başlayınca bolca kaşarımızı serpiyoruz ve üzeri kızarana kadar pişirıyoruz. Ispanaklı kişimiz servise hazır.

Deneyen herkese

AFİYET OLSUN 😋
Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın, ayrıca bunun yanında beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz. bunlar bizi sevindirir.
Ayrıca bizi

https://www.eliminlezzeti.com/ 

https://www.instagram.com/cemila_gungor/ 

https://plus.google.com/1172264952393

https://tr.pinterest.com/cemilagngr/

https://www.facebook.com/scemilagungor/

https://twitter.com/CemileGngr15 

https://cemilagungor.tumblr.com/

adreslerinden de takip edebilirsiniz,

Afiyet olsun

Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun
Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun