Izgara Kıvamında Kokusuz Fırında Balık Tarifi

Izgara Kıvamında Kokusuz Fırında Balık Tarifi

5 Ekim 2019 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhabalar, bugün sizlerle harika bir Fırında balık tarifi yapacağız. Bu mevsimde ne yemek yapsam diye düşünüyorsanız eğer bu yemek tarifi tam size göre. Balık mevsiminin başladığı bu günlerde hazır balıklar tazeyken bolca yemek ve sevdiklerimize de bu güzel gıdayı yedirmek gerek.
Hem sağlıklı hem de pratik yemek tarifi olan fırında çupra yapımı ile zamndan da tasarruf etmiş olacaksınız. Buğulama tekniğiyle yaptığımız balığımızı sonrasında yaptığımız işlemle ızgara kıvamına getiriyoruz ve ortaya harika bir akşam yemeği çıkıyor. Yapımında özel bir fırında balık sosu kullandığımız yemek tarifimizde özellikle de arpacık soğanlar ve mantarlar yemeğimize ayrıca lezzet veriyor. Yemeğimizi yaparken biz Çupra (Çipura) balığı kullandık siz eğer isterseniz levrek ya da çinekop da kullanabilirsiniz veya istediğiniz başka bir balık da kullanabilirsiniz. Burada balığı seçerken ben yağlı bir balık olmasına özen gösteriyorum siz de buna dikkat ederseniz fırında balık yemeğiniz bir o kadar daha lezzetli olacaktır.
Dilerseniz buyurun nefis Fırında Çupra tarifimize geçelim.
Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun.
Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın lütfen ya da Beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz.
Ayrıca bizi
https://www.eliminlezzeti.com/

https://www.instagram.com/cemila_gungor/

https://plus.google.com/1172264952393…

https://tr.pinterest.com/cemilagngr/

https://www.facebook.com/scemilagungor/

https://twitter.com/CemileGngr15

https://cemilagungor.tumblr.com/

Adreslerinden de takip edebilirsiniz

Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun
Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun