Kozalak Mantısı Tarifi/ Pipet Mantısı

Kozalak Mantısı Tarifi/ Pipet Mantısı

27 Mayıs 2019 0 Yazar: Cemile Güngör

Merhaba, bugün mantı çeşitlerinden kozalak mantısının yapımı ve kozalak mantı sosu tarifini de bulabileceğiniz yeni mantı çeşitini yaptık, nefis tarife buyurun,

Kozalak Mantısı


Mantı Türk insanı için çok önemli bir yere sahiptir ve yöreye göre birçok mantı çeşitleri yapılmaktadır. Bunların içinde en yenilerinden kozalak mantısı hem yapılışı hem de görselliğiyle diğerlerinden ayrılıyor. Bildiğiniz veya düşündüğünüz o mantı tarifinden farklı olarak, içinde kızarmış yufkalar ve kıymalı mantı sosu da bulınmakta. Mantı sosu kıymalı ve yoğurtla yemeğin ortasında servis ediliyor ve görünüş olarak farklılaşıyor diğerlerinden.

Sonrasında en farklı olan tarafı ise bu kozalak mantısının nasıl yeneceği ile alakalıdır, aslında biraz da eğlenceli olan bu kısımda. Kızartılmış olan yufkaları ortadaki yoğurda bandırarak ve kıymaya da bulayarak yeniyor, çatalla yenebileceği gibi el ile de yenebilir ama biz el ile yenmesini tavsiye ediyoruz:)

Mantı yapımı ile kozalak mantısının yapımını kıyaslarsak ikisi de meşakkatli ancak kozalak mantısının yapılışında hamur açmayıp yufka kullandığımız için bi tık daha kolay gibi ancak her yufkayı tek tek sarmakla uğraştığımız için de aslında zorluk olarak başabaş denebilir.


Kozalak mantısına pipet mantısı da deniyor bu da yufkaları bir pipet yardımıyla sardığımız için.. Pipet mantısını değişik mantı tarifleri arasına katabiliriz, bazı ev hanımları buna tam olarak #mantı demese de tadı gayet lezzetli ve diğer mantı çeşitleriyle de yarışır seviyededir. Eğer mantı sosu tam olarak ayarlanabilirse diğer mantı çeşitlerinden daha da iyi denilebilir. kozalak mantısına.
Dilerseniz buyurun bu farklı mantı tarifimize geçelim biz çok beğeniyoruz size de tavsiye ederiz afiyet olsun.


kozalak mantı tarifi, mantı tarifi ve yapılışı, mantı sosu, ev yapımı mantı tarifi, mantı yapımı. Değişik mantı sosu tarifi, değişik mantı sosları, değişik mantı mantı türleri, farklı mantı tarifleri.

Farklı mantı şekilleri, kozalak mantısı tarifi, mantı çeşitleri, mantı çeşitleri ve tarifleri, mantı çeşitleri yapılışı. Mantı çeşitleri ve isimleri, mantı çeşitleri yapımı, mantı çeşitleri nelerdir, mantı çeşitleri nasıl yapılır. Mantı çeşitleri yapılışı,mantı çeşitleri türk. Kıymalı mantı sosu, kıymalı mantı çeşitleri, kıymalı mantı sosu tarifi, kıymalı mantı sosu nasıl olur, kıymalı mantı çeşitleri, mantı sosu tarifleri. Mantı sosu kolay. Mantı sosu yapımı, kıymalı mantı sosu, kıymalı mantı sosu nasıl yapılır, evde mantı tarifi, farklı yemek tarifleri.

Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun
Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun