Milföy Kruvasan

Milföy Kruvasan

20 Kasım 2018 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhaba, sizlere milföyden öyle pratik bir tatlı tarifi hazırladım ki çat kapı gelen misafiriniz bile olsa ne pişireceğim diye paniğe kapılmanıza gerek yok . Biliyorsunuz biz Türkler misafir e pek bir ehemmiyet veririz ancak günümüzde artık zaman çok kısıtlı ve eskisi gibi kimsenin öyle çok zamanı olmuyor. Şehir yaşamının da verdiği bir kısıtlama bu aslında , artık evlerde karı koca herkes çalışır oldu ve zamanlar azaldı.

Ancak yine dee misafirlikler devam ediyor ve onlara en güzel ikramlıkları sunmak istiyoruz. Davetler veriyoruz ve en güzel davet yemekleri bizde olsun istiyoruz . Beklenmeyen misafirler geliyor yine en güzel ikramlık tarifleri yapmak istiyoruz . Hamur işi tarifleri, tatlı tarifleri, kurabiye tarifleri gibi birçok ikramlıkları teknolojinin de yardımıyla kolayca bulup yapıyoruz. tabi burada biraz farklı olmayı ve değişik tatlı tarifleri gibi öyle her zaman bulunmayan lezzetler yapmayı çok istiyoruz bu isterken de diğer taraftan pratik olsun kolay tarifler olsun istiyoruz.

İşte tam da bu noktada izleyeceğiniz Milföyden tatlı tarifim tam olarak istediğiniz kolay tatlı tarifidir. İçi çikolata dolu , dışı çıtır çıtır bir Milföyden Kruvasan tarifi. Öyle paket olarak aldıklarınız gibi sağlıksız ve içinde birçok katkı maddesi barındıran ikramlıklardan değil. Neredeyse herkesin mutfağında olan ve bakklaından kolayca alabileceği malzemelerle yapabileceği az malzemeli tatlı tariflerinden.

Çikolatalı tatlı tariflerinden olan milföy kruvasan tarifimiz e hamur işi tarifi de diyebiliriz ama ne dersek diyelim nefiz bir ikramlık harika bir 3 malzemeli tatlı. Evet hanımlar hem görünüşü hem de lezzeti harika milföyden en güzel tatlı tariflerinde. O halde buyurun En kolay Milföy Kruvasan tarifine. İyi seyirler Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın lütfen ya da Beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz. Ayrıca bizi

Adreslerinden de takip edebilirsiniz

Canın tatlı birşeyler mi istedi? 5 dakikada yapabileceğin hem pratik hem leziz bir tarif milföy kruvasan denemeyen kalmasın.

Malzemeler:

8 adet milföy
Nutella

Üzeri için
Pudra şekeri

Yapılışı

Milföyleri çapraz kesiyoruz üzerine nutellayı sürüyoruz ve sarıyoruz. Sardığımız milföylere kruvasan şekli veriyoruz ve tepsimize diziyoruz.180 derecede pişiriyoruz. Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri eliyoruz Görünüşüyle Milföy Kruvasan gelen misafirlerinize görselliği ve lezzetiyle unutamayacakları deneyim sunacak, şimdiden gelen tebriklere hazır olun.

. Afiyet olsun.
Not:Tarifimi aşama aşama instagram hesabımda paylaştım yardım alabilirsiniz. (Üzerine kesinlikle yumurta sürmüyoruz)