Rulo Tatlı Tarifi,Lokmalık Tahinli Cevizli Tatlı

Rulo Tatlı Tarifi,Lokmalık Tahinli Cevizli Tatlı

16 Ekim 2019 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhaba, bugün sizlerle enfes bir tatlı tarifi olan tahinli cevizli kuru baklava ya da başka bir deyiş ile lokmalık rulo tatlı tarifi yapacağız.

Sarma kurabiye de denilen bu kolay tatlı tam olarak davetler ve özel misafirleriniz için harika bir tatlı çeşididir. Eğer akşam aniden misafiriniz geliyorum dese bile kolayca yapabilir ve sunum edebilirsiniz.Yemesi de lokmalık tatlı olmasından sebep hem kolay hem de zahmetsiz bir tatlıdır.Zaten cevizli tatlılar ı çok seven bir millet olarak içine bir de tahin ekleyerek bu tadımı zirveye taşıyabilirsiniz. Pratik ve basit bir tatlı oluşuyla ev hanımları çok seveceklerdir. Ben yapıp denemenizi tavsiye ederim harika bir tatlı. Dışarıdan aldığınız baklavaları hiç aratmayacak bir baklava tarifi bir de üstüne kuru baklava olması inanın harika oluyor .
Dilerseniz buyurun tahinli cevizli Rulo tatlı tarifi videomuza geçelim Tatlımızı deneyen herkese afiyet olsun,

KURU BAKLAVA TARİFİ

400 gram baklava yufkası
150 gram tereyağı
150 gram kadar ceviz içi
1 buçuk su bardağı kadar toz şeker

Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın lütfen ya da Beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz.
Ayrıca bizi

https://www.eliminlezzeti.com/

https://www.instagram.com/cemila_gungor/

https://tr.pinterest.com/cemilagngr/

https://www.facebook.com/scemilagungor/

https://twitter.com/CemileGngr15

https://cemilagungor.tumblr.com/

adreslerinden de takip edebilirsiniz,
Afiyet olsun

Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun
Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun