Yumurtasız Sünger Kek Tarifi, Yapılışı

Yumurtasız Sünger Kek Tarifi, Yapılışı

24 Eylül 2019 0 Yazar: Cemile Güngör

Herkese merhabalar, bugün sizlerle yumurtaya alerjisi olanlar için nefis bir Yumurtasız sünger kek tarifi olan puf kek yapacağız.

Günümüzde birçok insanın farklı gıdalara karşı alerjileri bulunmakta ve bu paket gıdalar arttıkça da çoğalmaktadır. Yumurtasız sünger kek kek tarifimiz bu sıkıntıya bir nebze olsun çözüm olacaktır. yumurtasız kek tarifimiz , tam kıvamında ve yumuşacık kıvamıyla da diğer kek tariflerini aratmayacaktır.

Yumurtasız kek güzel olur mu sorusuna da cevap olacaktır inşaallah. Sağlıklı gıdalar tüketmek anlamında tatlı da yesek bile bunu sağlıklı malzemelerle yapmalıyız margarin yerine mesela tereyağı kullanmak gibi, bu şekilde birçok hastalığın önüne geçebileceğimize eminim. Videomıuzda yumurtasız kek yapımını tüm detaylarıyla bulabilir ve kolay yumurtasız kek tarifini en basit haliye siz de yapabilirsiniz.


Dilerseniz buyurun yumurtasız kek güzel olur mu sorusunun cevabını görelim.


Yumurtasız Sünger kek tarifi ve nasıl yapılır.

YUMURTASIZ KEK İÇİN MALZEMELER
1 su bardağı toz şeker
1 buçuk su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı karbonat
1 yemek kaşığı kakao
1 buçuk su bardağından biraz daha fazla un


Eğer videomuzu beğendiyseniz bizi ödüllendirmek için ABONE olmayı unutmayın lütfen ya da Beğeni atabilir, yorum yazabilir ya da videomuzu daha sonra izle ye kaydedebilirsiniz.
Ayrıca bizi


https://www.eliminlezzeti.com/

https://www.instagram.com/cemila_gungor/

https://plus.google.com/1172264952393…

https://tr.pinterest.com/cemilagngr/

https://www.facebook.com/scemilagungor/

https://twitter.com/CemileGngr15

https://cemilagungor.tumblr.com/

Adreslerinden de takip edebilirsiniz

Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun
Cemile Güngör Yemek Tarif Kanalımı Abone Olarak Takip ettiğiniz için çok teşekkürler.Her Takip ev hanımı olarak da kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarabileceğime olan inancımı arttırmakta. Sağolun